Uji i Mirë, Enumclaw, WA 98022

×Detaje

Hwy 410
Enumclaw, WA 98022
Merrni Drejtimet →

Pranvera e rrugës në Hwy 410 midis Greenwater dhe Enumclaw, në rrugën për në Ski Resort Crystal Mountain, Chinook Pass dhe Mt. Parku Kombëtar Rainier.

Pak larg nga milepost 34 - nëse drejtohet drejt Greenwater nga Enumclaw, ai është në të majtë tuaj drejtpërdrejt nga milje shënuesi 34.

+Galeria
+Informacione për postimin e pranverës
+Comments
 1. Eileen Gale thotë:

  Si e dini ku të shkoni saktësisht? Më pëlqente më parë në Buckley, dhe gjithashtu jetoja në Enumclaw për pak, por kurrë nuk keni dëgjuar për këtë? A mund të më jepni detaje më specifike se ku të shkoj? Faleminderit shume! Eileen Gale

 2. Sara thotë:

  Shkoni nga Enumclaw në Hwy 410, në drejtim të Greenwater / Chinook Pass. Kushtojini vëmendje shënuesve të miljeve. Disa milje para Greenwater, ju do të shihni Mile Marker 34 në të djathtë. Direkt përtej autostradës nga MM 34 (pra në anën tuaj të majtë), do të shihni një zonë të vogël parkimi me zhavorr mbi supe. Pranvera është aty. Ju ka të ngjarë të duhet të kaloni MM 34, të ktheheni në mënyrë që të shkoni përsëri drejt Enumclaw dhe të parkoni në anën pranverore të hwy.

 3. Bill Otto thotë:

  Vizitoi pranverën sot (Prill 11, 2014) dhe mbushi një enë galoni 5. Do të testojë cilësinë këtë fundjavë. Duket bukur.

  Lehtë për tu gjetur siç thonë udhëzimet - drejtpërdrejt nga milepost 34 në Hwy 410 që shkon drejt Greenwater.

 4. Aaron thotë:

  Vini re se përshkrimi i tekstit të kësaj pranvere është i saktë - ai është drejtpërdrejt në të gjithë HWY 410 nga shënuesi milje 34. Sidoqoftë, vendndodhja e treguar në hartë është e gabuar - tregon një pozicion disa milje më afër Greenwater dhe në anën e gabuar të rrugës. Thjesht shikoni për Markerin Mile 34. Ka një hapësirë ​​për të tërhequr rrugën menjëherë në pranverë, me hapësirë ​​për disa makina. Uji është padyshim i mirë!

 5. Kierstyn thotë:

  Pershendetje te gjitheve! Kjo fundjavë do të jetë hera ime e parë që të marr ujë me burim, e di rrugën më të mirë për mua dhe familjen time. Unë thjesht dua të sigurohem se do të shkoj në një pranverë të mirë dhe do ta dua kontributin e kujtdo

 6. Michael thotë:

  Kam marrë ujë nga kjo pranverë, kam mbushur një enë galloni 5 dhe e kam pirë atë pa ndonjë proces tjetër pastrimi. Shijet e shkëlqyeshme dhe aspak të këqija. Unë jam duke shkuar atje sot për të marrë më shumë. Ashtu siç thotë, në milepost 34, në anën e djathtë nëse drejtohet në drejtim të Enumclaw / Puyallup / Tacoma. Jo lehtësisht e dukshme apo e shënuar, e çova herën e parë, përsëri nën sipërfaqen e rrugës. Një vend i vogël për t'u tërhequr nga ana pranverore e Hwy 410.

 7. Shirley Moore thotë:

  Wah! Asgjë afër Spokane WA! Anydo mënyrë për ta blerë atë në kontejnerë jo toksikë?

 8. Jon Leale thotë:

  Sapo shkova në këtë pranverë sot ... A e di dikush me siguri se është në të vërtetë një pranverë dhe jo një rrjedhë? Po ashtu, a e mori dikush ujin dhe e provoi në mënyrë të pavarur? Bill Otto keni përfunduar duke provuar ujin? Faleminderit!

 9. […] Këshillë lokale: Stacie Steele lokale Greenwater thotë që të ndaloni dhe mbushni shishet e ujit tuaj në Burimin e Ujit të Mirë në MP 34 në Autostradën 410. "Banori i gjërë i Greenwater Al Parker ndërtoi një platformë dhe disa […]

  • Tru thotë:

   Kishte zjarre të egra afër Crystal Mountain në vjeshtë të 2017. Zjarrfikësit përdorën sasi masive të retardantit të flakës - të spërkatur nga ajri. Cilësia e ujit nëntokësor është ndikuar dhe ka shumë të ngjarë që kjo pranverë të jetë ndikuar me kimikate pasi shkrihet sipërfaqja e ujërave nëntokësor. Ajo duhet të testohet dhe të jepet "të gjitha të qarta" si masë paraprake.

 10. RJ thotë:

  Unë kisha bërë teste në pranverën e mirë.
  Data: 07 / 06 / 2017.
  Rezultatet për: Analizë Bakteriologjike e Ujit, metoda e përdorur: QT.
  3 forma totale të kolit për 100 ml.
  Rezultatet për: Raporti i kimikateve inorganike (IOCS),
  Arsenik, 0.001 mg / L 0.01,
  Nitrat-N 1-2 mg / L.

Lini një Përgjigju

+Vlerësimet e pranverës

Thoughtfarë menduan të tjerët për këtë pranverë:
Rrjedhë: 3 / 5
Accessibility: 5 / 5
Cilësi: 5 / 5
pastërti: 5 / 5
kënaqësi: 5 / 5
Comments: / filloi të marrë ujë për kamping në mesin e 1940's


Vlerësoni pranverën

Sondazh i shpejtë në lidhje me vizitën tuaj në këtë pranverë. Paraqitni vetëm nëse e keni vizituar fizikisht veten

+Rezultatet e provës së ujit
Ende nuk janë dorëzuar Testet e Ujit ..
Paraqisni Testin e Ujit
Ngarko rezultatet e provës së ujit PDF
Hidhni një PDF këtu ose klikoni për të ngarkuar Zgjidhni File
Madhësia maksimale e ngarkimit: 6.29MB
+ Galeria e Fotografive të Përdoruesve
Asnjë fotografi e ndarë ende…
Ngarko fotot e reja

Ngarko fotot e reja

Dorëzoni fotografitë që keni këtë Pranverë për t'i ndarë me komunitetin ..

Ngarko imazhin
Hidhni imazhet këtu ose klikoni për të zgjedhur Zgjidhni Fotografitë
Madhësia maksimale e ngarkimit: 4.2MB

Dëshironi lajme dhe azhurnime? Vendosni postën tuaj elektronike për t'u bashkuar me komunitetin tonë të lulëzuar të foragjereve të ujit!

Regjistrohu për të marrë kredi për kontributin e burimeve, fotove, vlerësimeve, komenteve, testeve të ujit, etj. Ne jemi duke zgjeruar sitin me karakteristika të reja për të ndihmuar bashkimin e bashkësisë globale.

Dëshironi lajme dhe azhurnime? Vendosni postën tuaj elektronike për t'u bashkuar me komunitetin tonë të lulëzuar të foragjereve të ujit!

Regjistrohu për të marrë kredi për kontributin e burimeve, fotove, vlerësimeve, komenteve, testeve të ujit, etj. Ne jemi duke zgjeruar sitin me karakteristika të reja për të ndihmuar bashkimin e bashkësisë globale.