Добра вода, Енумклав, WA 98022

×детали за

Hwy 410
Enumclaw, WA 98022
Добијте упатства →

Пролет на патот на Hwy 410 помеѓу Гринвотер и Енумкла, на патот кон скијачкиот центар Кристал Планина, Лозинка Чинук и планината. Национален парк Раниер.

Кратко од milepost 34 - ако се упати кон Гринвотер од Енумкла, тој е на левата страна директно од километражата 34.

+Галерија
+Информации за пролет
+коментари
 1. Како знаете каде точно да одите? Порано сакав во Бакли, а исто така живеел во Енумлак малку, но никогаш не сте слушнале за ова? Можете ли да ми дадете поконкретни детали за тоа каде да одам? Благодарам многу! Ајлин Гејл

 2. sara вели:

  Одете надвор од Enumclaw на Hwy 410, кон преминот Гринвотер / Чинук. Обрнете внимание на маркерите на километражата. Неколку милји пред Гринвотер, десно ќе го видите Миле Маркер 34. Директно преку автопатот од ММ 34 (така на левата страна), ќе видите мала паркинг простор со чакал на рамото. Пролетта е токму таму. Веројатно ќе треба да го поминете ММ 34, да се свртите, па да се вратите назад кон Enumclaw и да паркирате на пролетната страна на hwy.

 3. Бил Ото вели:

  Посетено на пролетта денес (април 11, 2014) и наполни 5 галон ганг. Testе го тестира квалитетот овој викенд. Изгледа одлично.

  Лесно може да се најде како што велат насоките - директно од milepost 34 на Hwy 410 кој се движи кон Гринвотер.

 4. Aaron вели:

  Забележете дека описот на текстот на оваа пролет е точен - тој е директно преку HWY 410 од маркер милји 34. Сепак, локацијата прикажана на картата е погрешна - таа покажува позиција на неколку милји поблиску до Гринвотер и на погрешната страна на патот. Само побарајте маркер за милја 34. Има простор да се повлече патот веднаш на пролетта, со простор за неколку автомобили. Водата е дефинитивно добра!

 5. Кирстин вели:

  Здраво на сите! Овој викенд ќе ми биде прв пат да добијам изворска вода, го знам својот пат подобро за мене и за моето семејство. Само сакам да се уверам дека ќе одам на добра пролет и би сакал нечиј придонес

 6. Мајкл вели:

  Зедов вода од оваа пролет, наполнив 5 галон сад и ја испив без никаков друг процес на прочистување. Вкусот одлично и воопшто нема лоши ефекти. Одам таму денес за да добијам повеќе. Како што се вели, на milepost 34, од десната страна, ако се упати кон Enumclaw / Puyallup / Tacoma. Не лесно видлива или обележана, јас првпат го возев покрај него, kinda надолу под површината на патот. Едно мало место да се повлече од пролетната страна на Hwy 410.

 7. Ширли Мур вели:

  Вах! Ништо во близина на Спакане WA! Било кој начин да го купите во нетоксични контејнери?

 8. Jonон Лиле вели:

  Само што отиде на оваа пролет денес ... Дали некој знае со сигурност дека всушност е пролет, а не поток? Исто така, дали некој ја зеде водата и самостојно ја тестираше? Бил Ото, дали завршивте со тестирање на водата? Ви благодарам!

 9. […] Совет на локалот: Локалната локација на Гринџаус, Стиси Стиле вели да престанете и да ги пополните водата шишиња во изворот Добра вода кај пратеник 34 на автопатот 410. „Долгогодишниот жител на Гринвотер, Ал Паркер, создаде платформа и некои […]

  • Tru вели:

   Имаше диви пожари во близина на Кристал Планина во есента на 2017. Пожарникарите користеле огромни количини на retardant на пламен - испрскани од воздухот. Влијание врз квалитетот на подземните води и неговата веројатност оваа пролет е зафатена со хемикалии, бидејќи површинските растопувања се влеваат во земјата. Треба да се тестира и да се даде „сите јасни“ како претпазливост.

 10. RJ вели:

  Имав тестови направени на Добра пролет.
  Датум: 07 / 06 / 2017.
  Резултати за: Вода бактериолошка анализа, користен метод: QT.
  3 вкупни форми на коли на 100 мл.
  Резултати за: Неоргански хемикалии (IOCS) извештај,
  Арсен, 0.001 mg / L 0.01,
  Нитрат-N 1-2 mg / L.

Оставете Одговор

+Пролетни оценки

Што мислеа другите за оваа пролет:
Проток: 3 / 5
Пристапност: 5 / 5
Квалитет: 5 / 5
Чистота: 5 / 5
Уживање: 5 / 5
коментари: / започна да добива вода за кампување во средината на 1940


Оценете ја пролетта

Брзо истражување за вашата посета на оваа пролет. Поднесете само доколку сте физички сте посетиле

+Резултати од тест на вода
Сè уште не се доставени тестови за вода ..
Поднесете тест за вода
Додадете ги резултатите од тестот за вода PDF
Остави PDF тука или кликнете за да испратите Изберете датотека
Максимална големина на испраќање: 6.29MB
+ Корисничка фото галерија
Нема споделени фотографии сè уште…
Поставете нови фотографии

Поставете нови фотографии

Поднесете слики што ги имате оваа Пролет за да ги споделите со заедницата ..

Подигни датотека со слики
Испуштете слики овде или кликнете за да изберете Изберете Фотографии
Максимална големина на испраќање: 4.2MB

Сакате новости и новости? Внесете ја вашата е-пошта за да се придружите во нашата просперитетна заедница на водата за обработувачи!

Регистрирај се за да добиете кредит за придонес кон вашите извори, фотографии, оценки, коментари, тестови за вода, итн. Ние ја прошируваме страницата со нови функции за да помогнеме во зближувањето на глобалната заедница.

Сакате новости и новости? Внесете ја вашата е-пошта за да се придружите во нашата просперитетна заедница на водата за обработувачи!

Регистрирај се за да добиете кредит за придонес кон вашите извори, фотографии, оценки, коментари, тестови за вода, итн. Ние ја прошируваме страницата со нови функции за да помогнеме во зближувањето на глобалната заедница.